Jeśli już zdecydowałeś się na ogrzewanie domu ekogroszkiem, to musisz podjąć decyzję, jaki piec kupisz. We wielu starych piecach nie można palić ekogroszkiem, ponieważ starsze piece i tak będą na tyle mało wydajne, że całe ciepło z nich ucieknie i spalanie ekogroszku nie przyniesie zaplanowanych oszczędności.

Dlatego wymiana pieca często idzie w parze z przestawieniem się na ekogroszek, który jest specyficznym rodzajem paliwa grzewczego. Ze względu na obecne programy dofinansowań do pieca warto się zainteresować tym tematem i pozyskać potrzebne środki do wymiany tego kosztownego urządzenia.

Do ekogroszku doskonale sprawdzi się piec z gotowym podajnikiem, co sprawi, że dokładanie ekogroszku będzie wygodne i również czyste. Jest to istotne dla osób, których piwnice spełniają więcej funkcji niż tylko ogrzewanie domu. Mniejsza obecność pyłu przełoży się także na nasze zdrowie, ponieważ wdychanie pyłu przy uzupełnianiu zawartości pieca jest bardzo szkodliwe dla zdrowia i przekłada się na choroby płuc.

Zwróć uwagę także na zakres mocy pieca i to, ile ciepła on przepuszcza. Najlepsze będą kotły energooszczędne, ponieważ w innym wypadku zakup ekogroszku może nie być opłacalny. Jeśli piec się nagrzeje i sporą część ciepła wypuści do nagrzania piwnicy, a nie kaloryferów w Twoim domu, wówczas kupowanie energooszczędnego paliwa zdecydowanie mija się z celem takiej inwestycji. Również jeśli paliwo jest w stanie generować wysokie temperatury, a zakres mocy pieca będzie ograniczony, wówczas ponownie nie wykorzystasz wszystkich istotnych parametrów, jakie daje zakup ekogroszku jako paliwa grzewczego.

Zapoznaj się z innymi artykułami: https://www.crg-energia.pl

Piec na ekogroszek będzie kosztować pomiędzy 8 000 zł a 20 000 zł. Cena jest zależna także od objętości pieca, a to już będzie powiązane z wielkością Twojego domu i całym metrażem, jaki masz zamiar ogrzewać. Weź także pod uwagę temperatury, jakie zimą występują w Twoim regionie, ponieważ one także przełożą się na potrzebną dla Ciebie moc pieca, jaki masz zamiar zakupić do swojego domu.